آرشیو مطالب » دسته‌بندی نشده
کد خبر : 2115
شنبه - 4 آگوست 2018 - 16:19

اولین محموله ترانزیتی‌ حبوبات وارد چابهار شد

حق شناس از افزایش ترانزیت کالا خبر داد و گفت: اولین محموله ترانزیتی‌ حبوبات از بندر کاندلای‌ هند به مقصد افغانستان از سوی کشتی کانتینری‌ نگار وارد بندر چابهار‌ شد.

هادی حق شناس، با بیان اینکه اولین محموله ترانزیتی‌ حبوبات  از بندر کاندلای‌ هند به مقصد افغانستان از سوی کشتی کانتینری‌ نگار وارد بندر چابهار‌ شد ،اظهار کرد: این چندمین محموله است که از طریق بندر چابهار‌ به مقصدهای‌ مختلف از جمله کشور افغانستان ترانزیت می شود.

وی ادامه داد: در گذشته‌ مسیر ترانزیتی‌ در این بخش بسیار طولانی‌ بود و هندی‌ها مقاصد‌ دیگری را برای ترانزیت‌ کالا انتخاب کرده بودند اما هم اکنون با ایجاد این مسیر ترانزیتی‌ تمامی کالاهای کشور هند به مقصد افغانستان از طریق این بندر ترانزیت‌ می‌شود.

حق شناس تأکید کرد:  سازمان بنادر و دریا نوردی برای توسعه و رونق مسیر ترانزیتی چابهار  اقدامات مختلفی  از جمله  توسعه بندر چابهار  را در دستور کار خود قرار داده است  که خوشبختانه سال گذشته فاز یک این بندر به بهره برداری رسید.

معاون امور دریایی سازمان بنادر با اشاره به اینکه در تلاشیم با کسب رضایت تجار افغانی از همه ظرفیت‌های ترانزیتی‌ به کشور افغانستان استفاده کنیم، گفت: تسهیل ترانزیت در راستای رقابت پذیری خدمات بندری و کاهش هزینه تمام شده کالای ترانزیتی‌ از جمله مزایای ایجاد این بندر به شمار می‌آید.

شکایت ایران از آمریکا به دلیل تحریم فرش دستباف

رئیس مرکز ملی فرش ایران با بیان این که هیچ کشوری حق ندارد هویت ملی ملت ایران را در حوزه تحریم قرار دهد گفت:تحریم فرش دستباف ایران توسط آمریکا ناقض پروتکل های بین المللی است و برای رفع این تحریم از طریق نهادهای بین المللی اقامه دعوا شده است.

فرشته دست پاک در مصاحبه با رادیو با اشاره به اینکه قرار دادن فرش دستباف ایران در فهرست تحریم ها از سوی آمریکا مغایر با پروتکل های جهانی است، افزود: برای خروج فرش دستباف ایران از تحریم آمریکا در مجامع بین المللی اقامه دعوا شده است.

وی با تاکید بر اینکه فرش دستباف ایرانی متعلق به ملت ایران بوده و جزء هویت ملی، فرهنگی و فکری مردم ایران محسوب می شود، اظهارداشت: با وجود این هیچ کشوری حق ندارد هویت ملی ملت ایران را در حوزه تحریم خود قرار دهد.

رئیس مرکز ملی فرش با بیان اینکه تحریم فرش دستباف ایران از سوی آمریکا موجب نقض پروتکل های بین المللی شده است، ادامه داد: در این راستا از طریق سازمان ملل و نهادهای جهانی دیگر برای خروج فرش دستباف از تحریم اقامه دعوا شده است.

وی افزود: با تعلیق تحریم ها طی دو سال گذشته 30 درصد از فرش دستباف ایران به کشور آمریکا صادر شده که نشان از تاثیر آن در اقتصاد فرش دستباف دارد.

دست پاک گفت: معیشت شش میلیون نفر از مردم ایران از حوزه فرش دستباف تامین می شود که با کاهش صادرات ایران به آمریکا با مشکل مواجه خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: روابط سیاسی میان کشورها نمی تواند در هویت مردم ملی آنها تاثیر بگذارد بنابراین سازمان ملل در خروج فرش دستبافت ایران از تحریم آمریکا باید نقش آفرین باشد.

آبیاری فضای سبز در طول روز ممنوع شد

دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی با تاکید بر اینکه براساس مصوبات جدید این کارگروه آبیاری فضای سبز در طول روز ممنوع شده گفت: سازوکار تشویقی برای شهرداری‌ها همزمان با کاهش مصرف آب پیش بینی شده است.

 

بنفشه زهرایی به چهار مصوبه جدید این کارگروه در رابطه با کنترل جدی مصرف آب در حوزه فضای سبزی شهری و اصلاح اساسی الگوهایفضای سبز در شهرها اشاره کرد و گفت: وظایف مشخصی برای مهار مصرف بی‌رویه آب در آبیاری فضاهای سبز شهری به ویژه چمن‌ در جلسه اخیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی تعیین و به شهرداری‌ها و دستگاه‌های دولتی در تمامی استان‌ها ابلاغ شده است.

وی به چرایی ورود کارگروه یاد شده به مسئله آبیاری فضای سبز شهری پرداخت و افزود: در شرایطی که منابع آب کشور درگیر چالش‌های متعددی است، ما نیازمند آن هستیم که در حوزه‌های مختلف مصرف آب بازنگری کنیم و روش‌های خود را با شرایط منابعی که در اختیار داریم سازگار کنیم.

دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی تصریح کرد: یکی از این حوزه‌ها بحث مصرف آب در فضای سبز شهرها به ویژه کلانشهرهایی نظیر تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز و … است. بدین منظور لازم است نوع فضای سبز و نوع آبیاری خود را سازگار کنیم و نمی‌توانیم به روش‌های نادرست فعلی خود ادامه دهیم.

زهرایی از چهار مصوبه جدید کارگروه ملی سازگاری با کم آبی سخن به میان آورد و افزود: در زمینه تغییر روش‌های آبیاری و الگوی فضای سبز شهری، ابتدا فعالیت را از خود دستگاه‌های دولتی آغاز کرده‌ایم و براساس آن استانداری‌ها موظف شده‌اند، ممنوعیت آبیاری چمن در تمامی فضاهای سبز متعلق به دستگاه‌های دولتی و ادارات را ابلاغ کنند.

دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی خاطرنشان کرد: همچنین این دستگاه‌ها موظف خواهند بود شیوه های آبیاری نوین برای سایر فضاهای سبز را با هدف کاهش مصرف آب به کار ببرند .

 

*کاهش 30 درصدی آب مصرفی فضای سبز

وی اضافه کرد: این تنها نقطه آغاز است و شهرداری‌ها به عنوان متولیان فضای سبز شهری موظف شده‌اند در مدت دو ماه برنامه عملیاتی خود را در خصوص کاهش 30 درصدی آب مصرفی فضای سبز و خدمات شهری نسبت به سال گذشته ارائه نمایند.

زهرایی از ممنوعیت سه الگوی نامناسب در مصرف خبر داد و افزود: آبیاری فضای سبز در بین ساعات 9 تا 17 ، آبیاری نادرست فضای سبز به نوعی که آب روی آسفالت جاری شود و شست‌وشوی خیابان و پیاده‌رو با آب شرب سه روش غلط و نامناسب مصرف آب در فضاهای سبز شهری است که  از این پس ممنوع شده و شهرداری‌ها موظف به خودداری از آن‌ها شده‌اند.

دبیر کارگروه ملی سازگاری با کم آبی همچنین از تدوین سازوکار تشویقی برای شهرداری‌هایی که حفاظت و ارتقای فضای سبز شهرها را همزمان با کاهش مصرف آب اجرا کنند خبرداد .

وی به نقش مردم و به ویژه فعالان محیط زیست و آب در تحقق مصوبات یاد شده نیز اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه از طریق وزرات کشور، استانداری‌ها و نیز همکاران خود در وزارت نیرو و شرکت‌های آب منطقه‌ای در استان‌ها بر تحقق این مصوبات نظارت می‌کنیم اما پایداری و نهادینه شدن این امر با نظارت مردمی و به ویژه سازمانهای مردم نهاد (سمن‌) و فعالان محیط زیست و آب در استان‌های مختلف کشور ممکن می‌شود.

زهرایی در پایان با تاکید بر اینکه در پی اجرای این مصوبات فضاهای سبز شهری با شرایط بحرانی منابع آب کشور سازگار می‌شوند، بیان کرد: همه ما می بایست برای تحقق این تغییر در کنار کارگروه ملی سازگاری با کم آبی باشیم و با نظارت و مطالبه خود، مانع از اتلاف آب در این بخش مهم شویم.

گزارش از تالار شیشه ای؛ شاخص بورس ۲۶۳ واحد رشد کرد

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دومین روز مرداد ماه با ۲۶۳ واحد کاهش به پله ۱۰۸ هزار ۳۹۵ واحدی سقوط کرد.

شاخص بورس و اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۲۶۳ واحد رشد به پله ۱۰۸ هزار و ۳۹۵ واحدی سقوط کرد.

در معاملات امروز تعداد یک هزار و ۱۱۰ سهم اوراق بهادار به ارزش ۲ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۴۴۸ ریال در بیش از ۸۱ هزار و ۶۲۱ نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

براین اساس شاخص قیمت (وزنی-ارزشی) بیش از ۷۷ واحدی، شاخص آزاد شناور ۳۸۶ واحد، شاخص کل (هم‌وزن) ۱۲ واحد، شاخص قیمت (هم‌وزن) ۸ واحد و شاخص بازار دوم ۷۹۱ واحد، شاخص بازار اول ۷۹۱ واحد کاهش را تجربه کردند.

نماد‌های پر بیننده معاملات امروز فولاد مبارکه اصفهان، سایپا آذین، زامیاد، سایپا، سایپا آذین، سرمایه گذاری سایپا، پتروشیمی پارس با روند نزولی و نماد ملی صنایع مس ایران با روند صعودی به کار خود پایان داد.

*معاملات بازار فرابورس

شاخص بازار فرا‌بورس با ریزش کمتر از یک واحدی، به پله ۱۲۱۸ واحدی سر خورد.

همچنین در بازار فرا‌بورس تعداد ۲۲۱ هزار و ۷۹۵ سهم اوراق بهادار به ارزش یک میلیون و ۷۸۹ هزار و ۴۰۷ ریال در بیش از ۳۰ هزار نوبت معاملاتی داد و ستد شد.

در معاملات بازار فرابورس نماد‌های پتروشیمی زاگرس، گروه صنایع کاغذ پارس، تولید و صادرات ریشمک با روند مثبت و نماد‌های بانک دی، صنعت روی زنگان، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی، سهامی ذوب آهن اصفهان با روند منفی به کار خود پایان دادند.

عربستان نتوانست افزایش تولید نفت خود را در بازار بفروشد

دولت عربستان، تحت فشار رئیس جمهوری آمریکا تولید نفت خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده است، اما اکنون ریاض به این نکته پی برده که بازارهای جهانی احتمالا هنوز به این میزان افزایش عرضه احتیاج ندارند.

 

به نقل از بلومبرگ، دولت عربستان، تحت فشار دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا تولید نفت خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده است، اما اکنون ریاض به این نکته پی برده که بازارهای جهانی احتمالا هنوز به این میزان افزایش عرضه احتیاج ندارند.

در حالی که ترامپ از متحد خود خواسته تا به کاهش قیمت بنزین و پر کردن شکاف عرضه ناشی از تحریم ایران کمک کند، تولید نفت عربستان در ماه گذشته میلادی به بالاترین رقم خود در طی 3 سال گذشته رسید. اما به گفته منابع آگاه، سعودی ها به اندازه ای که انتظار داشتند، نتوانسته اند افزایش تولید خود را در بازار بفروشند و در محافل خصوصی این بحث را مطرح می کنند که احتمالا شیرهای نفت خود را زودتر از موعد باز کرده اند.

مارتیجن راتس، مدیر موسسه مورگان استنلی در لندن گفت: «عربستان و چند کشور دیگر عضو اوپک در آستانه اجرای تحریم های ایران صادرات خود را به شدت افزایش داده اند، و عدم تطابق زمانی بین دو این (آغاز تحریم ها و افزایش صادرات عربستان و متحدانش) موجب کاهش قیمت نفت شده است.»

وزارت انرژی عربستان در یک بیانیه کم سابقه اعلام کرد صادرات نفت این کشور در ماه جاری میلادی ثابت خواهد بود، اما در ماه اوت کاهش خواهد یافت. این وزارتخانه نگرانی ها در مورد اینکه عربستان در حال ایجاد مازاد عرضه در بازار است را «بی اساس» خوانده است.

در واکنش به این بیانیه، قیمت نفت برنت روز جمعه در بازار لندن نیم درصد افزایش داشت و به 72 دلار و 92 سنت رسید.

به گفته منابع آگاه، عربستان ابتدا قرار بود تولید نفت خود را در ماه جاری میلادی به رقم 10.8 میلیون بشکه برساند، اما ریاض به تولید کنندگان دیگر گفته که تولید ماه جولای در سطح ماه ژوئن یعنی زیر 10.5 میلیون بشکه خواهد بود.

به نظر می رسد که تاثیر تحریم های آمریکا بر صادرات نفت ایران که رقم آن هنوز مشخص نیست، نقش مهمی در تعیین میزان افزایش تولید عربستان خواهد داشت.

پیشنهاد ایران به آمریکا: در انتقال گاز ایران به اروپا سرمایه‌گذاری کنید

مدیر شرکت ملی صادرات گاز ایران گفت: دستورالعملی در ارتباط با مذاکرات صادر نشده و بحث بر سر این است که اگر آمریکا تمایل دارد وابستگی اروپا به روسیه کم شود بهتر است در بخش ال.ان.جی و یا خط لوله انتقال گاز ایران به اروپا سرمایه گذاری صورت گیرد و از این طریق وابستگی اروپا به گاز روسیه کاهش پیدا کند.

مهران امیرمعینی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره پیشنهاد مشارکت آمریکا در توسعه ال.ان.جی ایران اظهار داشت: موضوع مطرح شده در حد پیشنهاد است و دستورالعملی در ارتباط با مذاکرات صادر نشده است. بحث بر سر این است که اگر آمریکا تمایل دارد وابستگی اروپا به روسیه کم شود بهتر است در بخش ال.ان.جی و یا خط لوله انتقال گاز ایران به اروپا سرمایه گذاری صورت گیرد و از این طریق وابستگی اروپا به گاز روسیه کاهش پیدا کند.

وی گفت: این موضوع در حد پیشنهاد است و بحث اینکه با آمریکائی‌ها با این سرعت وارد مذاکره شویم، نیست.

مدیر شرکت ملی صادرات گاز ایران تاکید کرد: تا مباحث سیاسی حل نشود بعید است بتوانیم وارد مسائل اقتصادی شویم، بنابراین این موضوع مفری برای بحث مذاکره در ارتباط با تامین نیاز گاز اروپا است و لاغیر.

وی یادآور شد: مشکل ما با آمریکائی‌ها فعلا سیاسی است وقتی این مسئله حل شود مباحث اقتصادی خود به خود حل می‌شود، بنابراین طرح این موضوع می‌تواند به نوعی منجر به تعدیل سیاست‌های آمریکا در قبال ایران تلقی شود.

به گزارش ایلنا، روز جمعه حسین کاظم پور اردبیلی  نماینده کشورمان در هئیت عامل اوپک به رویترز گفته بود: اگر ایران قادر بود طرح‌های تولید گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) خود را توسعه دهد،  تهران می‌توانست به کاهش وابستگی اروپا به گاز روسیه، موضوعی که مورد علاقه آمریکاست، کمک کند.

وی همچنین تصریح کرده بود: ترامپ نگران وابستگی اروپا و آلمان به گاز روسیه است، پس چرا شرکت‌های آمریکایی و شرکت‌های اتحادیه اروپا با همکاری یکدیگر در طرح‌های ساخت کارخانه‌های تولید گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) ایران سرمایه‌گذاری نمی‌کنند؟! ایران بزرگ‌ترین دارنده ذخایر گاز طبیعی جهان است.

به گفته کاظم‌پور اردبیلی ترامپ روز چهارشنبه (۲۰ تیرماه) به دلیل همکاری آلمان با روسیه در پروژه انتقال گاز  از دریای بالتیک، به برلین حمله لفظی شدیدی کرد و گفت آلمان به اسارت روسیه درآمده است.

احتمال برگزاری جلسه شورای راهبری در عمان برای صادرات گاز؛ در آینده نزدیک

امیر معینی در ادامه درباره آخرین وضعیت صادرات گاز به عمان نیز بیان کرد: مذاکرات ما با این کشور ادامه دارد، احتمالا در آینده نزدیک یک جلسه شورای راهبری در عمان برگزار شود و در ارتباط با ادامه راه تصمیم‌گیری شود.

وی خاطرنشان کرد: مذاکرات ما با عمان با جدیت ادامه دارد، دنبال این هستیم که چارچوب همکاری را تدوین کنیم و به استحضار وزرا برسانیم.

 مدیر شرکت ملی صادرات گاز ایران اظهار داشت: با عمان به توافق رسیدیم که از طریق خط لوله 42 میلیون متر مکعب در روز گاز انتقال دهیم.

وی افزود: همچنین توافق شده که بخشی نیز تبدیل به ال.ان.جی شود و بخش عمده باید بازاریابی شود که با توجه به طولانی مدت بودن این پروژه، وقت کافی برای بازاریابی داریم.

شعله‌ور شدن آتش جنگ تجاری چین و آمریکا

صادرکنندگان چین شتاب بیشتری به کار خود دادند و مازاد تجاری چین با آمریکا رکورد زد. این نتایج می‌توانند باعث شعله‌ور شدن بیشتر آتش جنگ تجاری با واشنگتن شوند.

اما نشانه‌هایی از این‌ که صادرکنندگان در هفته اول جولای، قبل از اجرایی شدن تعرفه‌ها، با شتاب بیشتری محموله‌های خود را ارسال کرده‌اند، اشاره می‌کند که این رشد میزان مازاد تجاری، یک اتفاق موردی است. تحلیل‌گران انتظار دارند در ماه‌های آینده با آغاز آسیب رساندن تعرفه‌ها، شرایط تجاری نامطلوب‌تری برای تراز تجاری چین اتفاق بیافتد.

مازاد تجاری چین با آمریکا، که محور اصلی بحث‌های تجاری بین دو کشور است، از ۲۴.۵۸ میلیارد دلار در ماه می، به ۲۸.۹۷ میلیارد دلار در ماه ژوئن ، افزایش یافته است. این ارقام بر اساس محاسبات رویترز بر روی داده‌های دولتی از سال ۲۰۰۸ تا کنون، ارائه شده است.

جوناس شورت، رییس دفتر پکن شرکت اور برایت سان هونگ کای، در یادداشتی نوشت: رکورد زدن مازاد تجاری، هیچ کمکی به بهتر شدن روابط بد تجاری نمی‌کند و تنش‌ها را بالا می‌برد.

اداره کل کالاهای چین گزارش داد که صادرات چین در ماه چین ۱۱.۳ درصد افزایش یافته است. صادرات چین به ایالات‌متحده در نیمه اول ۲۰۱۸ با ۱۳.۶ درصد رشد نسبت به سال گذشته روبرو شد و واردات آن از آمریکا در همین دوره ۱۱.۸ درصد افزایش یافت.

در بازه ژانویه-ژوئن ،  مازاد تجاری چین با آمریکا از ۱۱۷.۵۱ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ ، به ۱۱۳.۷۶ میلیارد دلار افزایش یافته است.

آغاز عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌‌آهن گرمسار- اینچه‌برون از دوشنبه

معاون فنی و امور زیربنایی شرکت راه‌آهن با اشاره به این‌که دوشنبه هفته جاری عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌‌آهن گرمسار-اینچه‌برون آغاز می شود، گفت: نابع مالی این طرح ریلی از طریق فاینانس ۱.۲ میلیارد یوریی روسیه تامین می‌شود.

مازیار یزدانی با اشاره به  آغاز عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌‌آهن گرمسار-اینچه برون با حضور مقامات ایران و روسیه طی دوشنبه هفته جاری، اظهار کرد:  منابع مالی این طرح ریلی از طریق فاینانس 1.2 میلیارد یوریی روسیه تامین می‌شود و  طی چهار سال عملیات اجرایی آن به‌طول می‌انجامد.

وی تصریح کرد: محور ریلی گرمسار-اینچه‌برون در واقع مسیر ترانزیتی ایران از سمت قزاقستان، ترکمنستان و بندرامیرآباد است و بهره‌برداری از این محور ریلی ضمن ارتقا ظرفیت ترانزیتی، تاثیر قابل ملاحظه‌ای در حمل‌ونقل مسافر خواهد داشت. به طوری که اجرایی شدن این قرارداد علاوه بر بهبود  شرایط حمل‌ونقل ریلی در بخش مسافری،  موجب افزایش ظرفیت ترانزیت ریلی نیز می‌شود.

یزدانی بیان کرد: از حدود 430کیلومتر طول مسیر ریلی گرمسار-اینچه برون حدود 331 کیلومتردر حوزه راه آهن شمال قرار دارد که بیش از 200کیلومتر آن در مناطق کوستانی واقع شده است.

وی با بیان این‌که همزمان با برقی‌سازی این مسیر، علائمی کردن و اصلاح تونل‌ها از نظر فضای مورد نیاز برای عبور واگن‌های روسی نیز انجام می‌شود، گفت: برقی سازی علاوه بر افزایش ظرفیت حمل بار، آلودگی صوتی و زیست محیطی بسیار کمتری دارد و مصرف سوخت مایع را به صفر می‌رساند.

تولید بنزین یورو ۴ رویکرد جدید پالایشگاه آبادان است

علیرضا صادق‌آبادی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر ضرورت افزایش کمی و کیفی تولید بنزین در پالایشگاه آبادان، از افزایش و استمرار تولید بنزین آلکیلات (سبز) و همچنین افزایش کیفیت تولید بنزین به استاندارد یورو ۴ در پالایشگاه آبادان به عنوان رویکرد جدید این شرکت خبر داد.

وی افزود: باید بتوانیم بخش قابل‎توجهی از تولید بنزین پالایشگاه آبادان را به یورو ۴ تبدیل کنیم و همچنین میزان تولید بنزین آلکیلات را به روزانه ۲,۵ میلیون لیتر برسانیم.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به تغییر مدیریت پالایشگاه آبادان، اظهار امیدواری کرد که اجرای فاز دوم پالایشگاه شتاب بیشتری بگیرد و فاز چهارم نیز تعیین تکلیف شود.

صادق‌آبادی با بیان این‌که تولید بنزین این پالایشگاه از میانگین روزانه ۹,۵ میلیون لیتر به حدود روزانه ۱۲ میلیون لیتر رسیده، ادامه داد: پالایشگاه آبادان یکی از قدیمی‌ترین پالایشگاه‌های ایران است و بخشی از تاریخ صنعت نفت کشور محسوب می‌شود، بنابراین باید به یک پالایشگاه مدرن تبدیل شود.

به گفته وی، اجرای طرح توسعه فاز دوم پالایشگاه باید شتاب بیشتری بگیرد و با اجرای فاز چهارم نیز باید بتوان این پالایشگاه را به یک بنگاه با بهترین و اقتصادی‌ترین محصولات تولیدی تبدیل کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

درآمد روسیه از جام جهانی چقدر است؟

طبق اعلام وزیر توسعه اقتصادی روسیه؛ گردش گران خارجی در طی زمان برگزاری مسابقات جام جهانی در این کشور ۱۰۰ میلیارد روبل خرج می کنند.

 

ماکسیم اورشکین که در مصاحبه با روزنامه ورزشی “سووتسکی” سخن می‌گفت، اعلام کرد که طبق برآوردهای صورت گرفته توسط این وزارتخانه، گردشگران خارجی که به دلیل جام جهانی به این کشور سفر خواهند کرد، 1.6 میلیارد دلار به اقتصاد روسیه تزریق خواهند کرد. وی همچنین افزود که مطمئن است تحریم‌های غرب بر این رویداد اثری نخواهد گذاشت؛ بحث سیاست و اقتصاد یک چیز است و بحث زندگی شهروندان عادی چیز دیگر. تقاضا برای تماشای رقابت‌های جهانی نظیر جام جهانی همیشه بالا بوده است.

به گفته انجمن تورگردانان روسیه، حدود 400هزار توریست خارجی در طی زمان برگزاری جام جهانی از روسیه دیدن خواهند کرد. اورشکین افزود: همچنین مدرن‌سازی زیرساخت‌های روسیه که برای جام جهانی صورت گرفت اثر مثبتی روی بخش‌های اقتصادی و کیفیت زندگی مردم خواهد داشت. با ساختن و نوسازی هتل‌های مدرن، فرودگاه‌ها و جاده‌ها، فعالیت مردم در مناطق مختلف کشور افزایش خواهد یافت و کسب و کارها تسهیل خواهد شد. بگذارید این طور بگویم که از شهر نوگرود تا روستوف، چهره شهرها تغییر خواهد کرد.

جام جهانی 2018 در 12 استادیوم و 11 شهر روسیه شامل: مسکو، سنت پترزبورگ، سوچی، کازان، سارانسک، کالینینگراد، ولگوگراد، روستوف، نوگرود، یکاترین بورگ و سامارا از 14 ژوئن تا 15 ژوئیه برگزار خواهد شد.