رفتن به بالا
  • شنبه - 15 مهر 1396 - 09:27
  • کد خبر : ۱۹۲۹
  • مشاهده :  684 بازدید
  • چاپ خبر : توضیح وزارت بهداشت درمورد خبر خروج داروهای بیماران خاص از فهرست کالاهای یارانه‌ای: صحت ندارد

توضیح وزارت بهداشت درمورد خبر خروج داروهای بیماران خاص از فهرست کالاهای یارانه‌ای: صحت ندارد

مشاور وزیر بهداشت در پی انتشار اخباری مبنی بر “خروج داروهای بیماران خاص از فهرست کالاهای یارانه‌ای” تاکید کرد: هیچ اتفاق جدیدی در زمینه پوشش بیمه‌ای داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج نیفتاده و وزارت بهداشت نیز بخشنامه جدیدی در این مورد نداشته است. به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين و به نقل از وزارت بهداشت،‌ دکتر عباس […]

مشاور وزیر بهداشت در پی انتشار اخباری مبنی بر “خروج داروهای بیماران خاص از فهرست کالاهای یارانه‌ای” تاکید کرد: هیچ اتفاق جدیدی در زمینه پوشش بیمه‌ای داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج نیفتاده و وزارت بهداشت نیز بخشنامه جدیدی در این مورد نداشته است.

به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين و به نقل از وزارت بهداشت،‌ دکتر عباس زارع‌نژاد، رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت افزود: حمایت‌ها از بیماران از جمله بیماری‌های خاص، مزمن و صعب‌العلاج مانند گذشته برقرار است و ارایه خدمات درمانی و دارویی به این بیماران همچنان ادامه دارد.

وی در توضیح بخشنامه اخیر دولت و اخباری با مضمون خروج داروهای بیماران خاص از فهرست کالاهای مشمول یارانه، افزود: هیچ بخشنامه‌ای با هدف کاهش پوشش بیمه‌ای، تغییر در قیمت و گران شدن دارو یا تغییر در تولید آن صادر نشده و وزارت بهداشت برنامه‌ای در این حوزه نداشته و بخشنامه‌ای نیز در این مورد صادر يا ابلاغ نشده است.

زارع‌نژاد ضمن اشاره به اقدامات انجام شده جهت تسهیل دسترسی بیماران به دارو و درمان‌ مورد نیازشان در قالب طرح تحول نظام سلامت، مجددا تاکید کرد که تغییری در روند خدمت‌رسانی به بیماران و دسترسی آنها از جمله در حوزه دارو اتفاق نیفتاده است.

اخبار مرتبط
"