رفتن به بالا
  • شنبه - 5 اسفند 1396 - 09:41
  • کد خبر : ۱۹۳۸
  • مشاهده :  637 بازدید
  • چاپ خبر : آخر خط بودجه ۹۷

آخر خط بودجه ۹۷

لاریجانی: نمایندگان در این دوره، رسیدگی به لایحه بودجه 97 را با نشاط و پرکار به پایان رساندند اقتصاد > اقتصاد کلان – بررسی لایحه بودجه ۹۷ در مجلس بالاخره به آخر خط رسید؛ نمایندگان خانه ملت، بررسی و تصویب لایحه بودجه سال آینده را دیروز به اتمام رساندند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دولت لایحه بودجه سال […]

لاریجانی: نمایندگان در این دوره، رسیدگی به لایحه بودجه 97 را با نشاط و پرکار به پایان رساندند

اقتصاد > اقتصاد کلان – بررسی لایحه بودجه ۹۷ در مجلس بالاخره به آخر خط رسید؛ نمایندگان خانه ملت، بررسی و تصویب لایحه بودجه سال آینده را دیروز به اتمام رساندند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دولت لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور را در روز ۱۸ آذر تقدیم مجلس کرد که با تشکیل کمیسیون تلفیق، در اوایل دی‌ماه، روند بررسی لایحه بودجه ۹۷ در پارلمان آغاز شد. نمایندگان مجلس بررسی لایحه بودجه ۹۷ کل کشور را در ۲۰ جلسه به پایان رساندند که با تصویب آن، اداره قوانین مجلس این لایحه را به شورای نگهبان، جهت اعلام نظر نهایی و تطابق آن با موازین شرع و قانون اساسی ارسال کرده است؛ البته حدود ۶ تبصره از ۲۲ تبصره لایحه بودجه ۹۷ تاکنون به شورای نگهبان ارسال شده و عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در این خصوص گفته است که این شورا برای بررسی لایحه بودجه ۹۷، جلسات فوق‌العاده تشکیل می‌دهد.

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در روز پایانی بررسی بودجه در مجلس گفت: «نمایندگان در این دوره رسیدگی به لایحه بودجه 97 را با نشاط و پرکار به پایان رساندند.»

براساس مصوبه مجلس، سقف دخل و خرج دولت در سال ۹۷ تعیین شد؛ به طوری که بودجه سال ۹۷ کل کشور از حیث منابع بالغ بر ۱۲ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۵۷۳ میلیارد و ۷۳۹ میلیون ریال و از حیث مصارف بالغ بر ۱۲ میلیون و ۱۷۵ هزار و ۵۷۳ میلیارد و ۷۳۹ میلیون ریال خواهد بود.

روز پایانی بودجه اما مجلس مصوبات مهمی داشت که افزایش وام ازدواج تا 15 میلیون تومان یکی از آن‌ها بود. وام ازدواج ۱۵ میلیون تومان شد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج‌ها در سال 97 حدود 15 میلیون تومان با دوره بازپرداخت پنج ساله تعیین شود.

بر این اساس، به‌منظور حمایت از ازدواج جوانان، بانک مرکزی موظف شد تمام بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور را ملزم کند به اندازه سهم خود از مجموع منابع در اختیار پس‌انداز، جاری و سپرده قرض‌الحسنه بانک‌ها در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مشارکت کرده و تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.

این در حالی که است که هم‌اکنون به هر یک از زوجین مبلغ 10 میلیون تومان تسهیلات ازدواج تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط
"