رفتن به بالا
  • یکشنبه - 10 تیر 1397 - 14:19
  • کد خبر : ۲۰۸۹
  • مشاهده :  433 بازدید
  • چاپ خبر : آغاز عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌‌آهن گرمسار- اینچه‌برون از دوشنبه

آغاز عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌‌آهن گرمسار- اینچه‌برون از دوشنبه

معاون فنی و امور زیربنایی شرکت راه‌آهن با اشاره به این‌که دوشنبه هفته جاری عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌‌آهن گرمسار-اینچه‌برون آغاز می شود، گفت: نابع مالی این طرح ریلی از طریق فاینانس ۱.۲ میلیارد یوریی روسیه تامین می‌شود. مازیار یزدانی با اشاره به  آغاز عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌‌آهن گرمسار-اینچه برون با حضور مقامات ایران و روسیه […]

معاون فنی و امور زیربنایی شرکت راه‌آهن با اشاره به این‌که دوشنبه هفته جاری عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌‌آهن گرمسار-اینچه‌برون آغاز می شود، گفت: نابع مالی این طرح ریلی از طریق فاینانس ۱.۲ میلیارد یوریی روسیه تامین می‌شود.

مازیار یزدانی با اشاره به  آغاز عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌‌آهن گرمسار-اینچه برون با حضور مقامات ایران و روسیه طی دوشنبه هفته جاری، اظهار کرد:  منابع مالی این طرح ریلی از طریق فاینانس 1.2 میلیارد یوریی روسیه تامین می‌شود و  طی چهار سال عملیات اجرایی آن به‌طول می‌انجامد.

وی تصریح کرد: محور ریلی گرمسار-اینچه‌برون در واقع مسیر ترانزیتی ایران از سمت قزاقستان، ترکمنستان و بندرامیرآباد است و بهره‌برداری از این محور ریلی ضمن ارتقا ظرفیت ترانزیتی، تاثیر قابل ملاحظه‌ای در حمل‌ونقل مسافر خواهد داشت. به طوری که اجرایی شدن این قرارداد علاوه بر بهبود  شرایط حمل‌ونقل ریلی در بخش مسافری،  موجب افزایش ظرفیت ترانزیت ریلی نیز می‌شود.

یزدانی بیان کرد: از حدود 430کیلومتر طول مسیر ریلی گرمسار-اینچه برون حدود 331 کیلومتردر حوزه راه آهن شمال قرار دارد که بیش از 200کیلومتر آن در مناطق کوستانی واقع شده است.

وی با بیان این‌که همزمان با برقی‌سازی این مسیر، علائمی کردن و اصلاح تونل‌ها از نظر فضای مورد نیاز برای عبور واگن‌های روسی نیز انجام می‌شود، گفت: برقی سازی علاوه بر افزایش ظرفیت حمل بار، آلودگی صوتی و زیست محیطی بسیار کمتری دارد و مصرف سوخت مایع را به صفر می‌رساند.

اخبار مرتبط
"